Kontakt

Friesovy boudy

č.p. 94, 54352 Strážné

tel: 607 727 201
e-mail: info@friesovy-boudy.cz

Wi-Fi

Cyklistika

Oblíbené cíle a cyklotrasy:

                     

                

 

Turistické trasy

V okolí areálu Friesovy boudy vede několik turistických tras. Například turistická trasa modré barvy vede přímo vedle chaty směrem do Špindlerův Mlýn, nebo se napojíte na červenou turistickou strasu směrem na Sněžku. Jednoduše se dostanete na Černou horu, do Jánských Lázní a napojením na modrou stezku pak i do Pece pod Sněžkou. Po červené stezce se dá dojít také do Vrchlabí a tam se napojit na jiné stezky, které vedou do širokého okolí jako je Žalý a Benecko (po žluté trase) nebo do Dolního Dvora a Pece pod Sněžkou (po modré).

                     

 

Nordic walking

V okolí Friesových bud je možno nordic walking provozovat celý rok, kdekoliv a ve všech věkových a výkonnostních skupinách, protože jeho sportovní úroveň lze velice lehce přizpůsobit vlastní sportovní úrovni. Z klasické chůze se tak stává bez zvláštní extra námahy a nároků na vybavení vysoce účinný trénink celého těla.

                 

 

Lezení

Přibližně 30 min chůze od boudy Matouš po proudu Klínoveho potoka se nachází skupina cvičných skal. Je rozdělena do 5 skupin a pro horolezce je celoročně přístupná. Asi 200m od Hranostaje se nachází dvě části Jižního Žebra a dvě části Severního Žebra. Výška skal, nazývaných též Klínový Potok je od 12 do 30 m. obtížnost II - VI, některé A1 - A2.

                 

 

Wellness

Hosté mohou navštívit hotelový wellness na Friesových boudách pro relaxaci a odpočinek ve finské sauně, parní lázni, bazénu a útulných prostorách s lehátky, to vše s unikátním výhledem na panorama Krkonoš.